Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Design Sale Helsinki

233 föremål
Rut Bryk, relief, stengods signerad BRYK.
Klubbat pris
3 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Soffbord, Oy Paul Boman Ab 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Takkrona, Centraleuropa ca 1900-tal.
Klubbat pris
6 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Taklampa, Itsu 1900-talet mitt.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Taklampa, modell LV3022, Valinte 1940-tal.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Terttu Tomero, rya, modell för Neovius. Ca 155x130 cm.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Yrjö Kukkapuro, golvlampa, modell 100 G, Haimi, 1960-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Klubbat pris
2 101 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR