Kan inte nå servern

Design Sale Helsinki F207

 
233 föremål
Alfred William Finch, kruka, Iris 1901.
Alfred William Finch, kruka, Iris 1901.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
Alvar Aalto,  matbord H94, Artek 1900-talets mitt.
Alvar Aalto, matbord H94, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
4 400 EUR
Utropspris
3 500 - 4 500 EUR
Alvar Aalto, dörrhandtag, Valaistustyö.
Alvar Aalto, dörrhandtag, Valaistustyö.
Klubbat pris 
2 610 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Alvar Aalto, fat modell 3900 signerad Alvar Aalto Iittala -56.
Alvar Aalto, fat modell 3900 signerad Alvar Aalto Iittala -56.
Klubbat pris 
2 600 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
Alvar Aalto, fat modell 3900 signerad Alvar Aalto Iittala. 1950-tal.
Alvar Aalto, fat modell 3900 signerad Alvar Aalto Iittala. 1950-tal.
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Alvar Aalto, fåtölj, "Tank", Artek 2008.
Alvar Aalto, fåtölj, "Tank", Artek 2008.
Klubbat pris 
3 700 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Alvar Aalto, taklampa, modell A111, Valaisinpaja 1900-talets slut.
Alvar Aalto, taklampa, modell A111, Valaisinpaja 1900-talets slut.
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Alvar Aalto, taklampa, modell A332, "Bikupa", Valaistustyö.
Alvar Aalto, taklampa, modell A332, "Bikupa", Valaistustyö.
Klubbat pris 
26 600 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Alvar Aalto, vilstol, modell 43, Artek 1900-talets slut.
Alvar Aalto, vilstol, modell 43, Artek 1900-talets slut.
Klubbat pris 
1 350 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Andrzej Rajch, väggtextil, "Cubes II". 1989. Ca 230x200 cm.
Andrzej Rajch, väggtextil, "Cubes II". 1989. Ca 230x200 cm.
Klubbat pris 
2 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Armband, 14K guld. Westerback, Helsingfors 1965.
Armband, 14K guld. Westerback, Helsingfors 1965.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
Arnold Madsen, sannolikt, fåtölj, "Clam chair". Formgiven ca 1944.
Arnold Madsen, sannolikt, fåtölj, "Clam chair". Formgiven ca 1944.
Klubbat pris 
9 000 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Bertel Gardberg,  bordslampa, Finnmade Gardberg, Norrmark slöjd.
Bertel Gardberg, bordslampa, Finnmade Gardberg, Norrmark slöjd.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Bertel Gardberg, ljusstakar, ett par, Boda Finland.
Bertel Gardberg, ljusstakar, ett par, Boda Finland.
Klubbat pris 
380 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, signerad Kaipiainen Arabia.
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
2 900 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods signerad Kaipiainen Arabia.
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
5 500 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods signerad Kaipiainen Arabia.
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
4 100 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
6 100 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
4 600 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen.
Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris 
8 900 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Birger Kaipiainen, skulptur, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Birger Kaipiainen, skulptur, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
Björn Weckström, "Lapplands stenar", 14K guld. Lapponia 1966.
Björn Weckström, "Lapplands stenar", 14K guld. Lapponia 1966.
Klubbat pris 
2 100 EUR
Utropspris
2 500 - 2 800 EUR
Björn Weckström, Armband "Fantasi", 14K guld. Lapponia 1969.
Björn Weckström, Armband "Fantasi", 14K guld. Lapponia 1969.
Klubbat pris 
2 750 EUR
Utropspris
2 200 - 2 600 EUR
Björn Weckström, Armband "Kaskad", 18K guld. Lapponia 1989.
Björn Weckström, Armband "Kaskad", 18K guld. Lapponia 1989.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Björn Weckström, Armband "Mystica", 14K guld. Lapponia 1973.
Björn Weckström, Armband "Mystica", 14K guld. Lapponia 1973.
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 300 - 2 500 EUR
Björn Weckström, Armband "Quadrate forms", 14K guld. Lapponia 1974.
Björn Weckström, Armband "Quadrate forms", 14K guld. Lapponia 1974.
Klubbat pris 
3 400 EUR
Utropspris
2 500 - 2 800 EUR
Björn Weckström, Halsband "Tundra", 14K guld. Lapponia 1973.
Björn Weckström, Halsband "Tundra", 14K guld. Lapponia 1973.
Klubbat pris 
2 511 EUR
Utropspris
1 600 - 1 800 EUR
Björn Weckström, skulptur, signerad Björn Weckström -86.
Björn Weckström, skulptur, signerad Björn Weckström -86.
Klubbat pris 
3 411 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Bordslampa, tillverkare Sievä 1900-talets mitt.
Bordslampa, tillverkare Sievä 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Carl-Johan Boman, Bord, ab Boman oy, Åbo 1940-tal.
Carl-Johan Boman, Bord, ab Boman oy, Åbo 1940-tal.
Klubbat pris 
200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Fåtöljer, ett par 1900-talets mitt.
Fåtöljer, ett par 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
1 403 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Golvlampa, modell 60588, Idman 1900-talets mitt.
Golvlampa, modell 60588, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Gunnel Nyman, taklampor ett par, modell 50273 Idman 1900-talets mitt.
Gunnel Nyman, taklampor ett par, modell 50273 Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 400 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Gunnel Nyman, vas, signerad, G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -54.
Gunnel Nyman, vas, signerad, G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -54.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

31. Rolex, Sea-Dweller, "Double Red Mark IV", ca 1975.
Utropspris
220 000 - 260 000 SEK
Budhistorik
260 000
 
SEK
ditt bud
250 000
 
SEK
ditt bud
240 000
 
SEK
ditt bud
230 000
 
SEK
ditt bud
220 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
260 000 SEK