Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Design Sale Helsinki

233 föremål
Paavo Tynell, taklampa, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
490 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Matti Martikka, stol, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
721 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Soffbord, Oy Paul Boman Ab 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Bertel Gardberg, ljusstakar, ett par, Boda Finland.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Terttu Tomero, rya, modell för Neovius. Ca 155x130 cm.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR