Madeleine Pyk – en samling F769

Design Sale Helsinki

233 föremål
Armband, 14K guld. Westerback, Helsingfors 1965.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
Alfred William Finch, kruka, Iris 1901.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
Louis Sparre, för Aktiebolaget Iris. Omkring 1900.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Hårgarnsmatta, 1930-tal. Ca 300x190 cm.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Taklampa, modell LV3022, Valinte 1940-tal.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Soffbord, Oy Paul Boman Ab 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR