Madeleine Pyk – en samling F769

Dine in Style

Bjud in till ett dukat bord och samlas kring en vacker måltid för att fira vårens alla högtider.

Temaauktionen Dine in Style återkommer med ett elegant utbud av allt som kan tänkas behövas för att bjuda in till en unik och stämningsfull matupplevelse. Våra kategorispecialister har samlat ett exceptionellt urval av silver, porslin, glas och konversationsföremål som sträcker sig över århundraden av tidlös design för att tillgodose alla smaker.

28 föremål
K. Anderson, fat, silver, Stockholm 1930.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordspingla, silver, Köpenhamn, Danmark 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
William Fountain, tekanna, silver, London 1814.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordsdekoration, silver, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
150 EUR
Bricka, silver, Auran Kultaseppä oy, Åbo 1970.
Klubbat pris
870 EUR
Utropspris
1 300 EUR