Dine in Style

Bjud in till ett dukat bord och samlas kring en vacker måltid för att fira vårens alla högtider.

Temaauktionen Dine in Style återkommer med ett elegant utbud av allt som kan tänkas behövas för att bjuda in till en unik och stämningsfull matupplevelse. Våra kategorispecialister har samlat ett exceptionellt urval av silver, porslin, glas och konversationsföremål som sträcker sig över århundraden av tidlös design för att tillgodose alla smaker.

40 föremål
Djupa tallrikar, 18 st, 2000-tal.
Klubbat pris
60 EUR
Utropspris
150 EUR
Bricka, silver, Auran Kultaseppä oy, Åbo 1970.
Klubbat pris
870 EUR
Utropspris
1 300 EUR
Bordsdekoration, silver, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
150 EUR
Adolf von Becker, Stilleben med fisk.
Klubbat pris
3 101 EUR
Utropspris
1 500 EUR