Klassiska antikviteter F468

Välkommen till temaauktionen ”Klassiska antikviteter” – en enastående samling föremål och konstverk som spänner över flera århundraden, från det praktfulla 1600-talet till det tidiga 1900-talet. Här finner du klassiska möbler i stilar som barock, rokoko och gustaviansk, samt konstverk såsom porfyr, förgyllda bronser, vackra silverföremål och delikat porslin. Auktionen innehåller även en spännande samling speglar och mattor.

Bland auktionens konstskatter finns klassiska landskapsskildringar, porträtt, stilleben och skulpturer som fångar epokens elegans. Varje föremål i auktionen bär med sig en fascinerande historisk berättelse. Utforska ett rikt kulturarv och låt dig förföras av dess tidlösa skönhet.

121 föremål