| Nr. | Föremål | Klubbat pris |
| 1 | Liss Eriksson, Adam och Eva. | 160 000 SEK |
| 2 | Kurt Jungstedt, "Sommardag, Söder Mälarstrand". | 26 000 SEK |
| 3 | Nisse Zetterberg, Utsikt från Södermalm. | 28 000 SEK |
| 4 | Hjalmar Grahn, Vy mot Riddarholmen i vinterskrud. | 26 000 SEK |
| 5 | Hilding Linnqvist, Trumpetblommor. | 100 000 SEK |
| 6 | Axel Nilsson, "Landskap vid adriatiska havet". | 30 000 SEK |
| 7 | Fritiof Schüldt, "Motiv från Terracina". | 9 500 SEK |
| 8 | Axel Nilsson, "Syrener". | 36 000 SEK |
| 9 | Sven X:et Erixson, "Runforskaren". | 480 000 SEK |
| 10 | RAGNAR SANDBERG, olja på duk. Signerad R.S. | Återrop |
| 11 | Gustav Rudberg, "Blå båt, Hven". | 34 000 SEK |
| 12 | BIRGIT BROMS, olja på duk. Signerad BB. | Återrop |
| 13 | Birgit Broms, "Violetta skuggor". | 180 000 SEK |
| 14 | HUGO ZUHR, olja på duk. Signerad med monogram. | Återrop |
| 15 | HUGO ZUHR. Olja på duk. Sign med monogram. Utförd 1962. | Återrop |
| 16 | Ragnar Person, Uppvaktning. | 24 000 SEK |
| 17 | Sven Ljungberg, "Vallört". | 46 000 SEK |
| 18 | Gunnar Svenson, Stilleben med figuriner. | 16 000 SEK |
| 19 | Lennart Jirlow, "Parisbild". | 330 000 SEK |
| 20 | Madeleine Pyk, "Cour Saleya". | 30 000 SEK |
| 21 | K G NILSON, olja på duk, signerad KG Nilson och daterad 2000 a tergo. | Återrop |
| 22 | Lennart Jirlow, "I trädgården". | 270 000 SEK |
| 23 | AXEL NILSSON, olja på pannå. Signerad Axel Nilsson. | Återrop |
| 24 | AXEL NILSSON. Olja på pannå. Sign Axel Nilsson. | Återrop |
| 25 | Sven X:et Erixson, Höräfsning i Norrland. | 42 000 SEK |
| 26 | Carl Kylberg, "La Forêt" (Skogen). | 780 000 SEK |
| 27 | Philip von Schantz, "Vinbärskulle". | 280 000 SEK |
| 28 | Lars Lerin, Björkstam. | 75 000 SEK |
| 29 | Philip von Schantz, Rumsliga päron. | 45 000 SEK |
| 30 | Philip von Schantz, Stilleben vid Väddö kanal. | Återrop |
| 31 | Roland Svensson, "Höst i storskärgården". | 480 000 SEK |
| 32 | PG Thelander, "Early Nostalgias". | 105 000 SEK |
| 33 | PG Thelander, "Tapir - Indien 1992". | 155 000 SEK |
| 34 | C Göran Karlsson, Utan titel. | 32 000 SEK |
| 35 | Kjell Anderson, "Fandango". | 44 000 SEK |
| 36 | Johan Scott, Utan titel. | 32 000 SEK |
| 37 | Lennart Rodhe, "Kontraster II". | 500 000 SEK |
| 38 | Lennart Rodhe, "Skogen". | Återrop |
| 39 | TOMMY ÖSTMAR, olja på duk. Signerad Tommy Östmar. | Återrop |
| 40 | Harald Lyth, "Ekipage". | 42 000 SEK |
| 41 | BO LARSSON, olja och sand på duk. Signerad BL och daterad -97. | Återrop |
| 42 | Bror Marklund, "Thalia". | 13 000 SEK |
| 43 | Eddie Figge, "Farväl mitt 1900-tal". | 150 000 SEK |
| 44 | Ola Billgren, "Triptyk". | 1 150 000 SEK |
| 45 | Nils Kölare, Utan titel. | 9 000 SEK |
| 46 | Håkan Bengtsson, Galler. | 5 000 SEK |
| 47 | Albert Johansson, "Rast i diagram I" (Ur serien "Av statistiska skäl"). | 20 000 SEK |
| 48 | Ola Billgren, "Epitafium". | Återrop |
| 50 | José de Guimaraes, "Navegadores, descobridores - II (Aventuras)". | 130 000 SEK |
| 51 | José de Guimaraes, "Máscara Vermelha". | Återrop |
| 52 | JOHAN WIDÉN, diptyk, blandteknik på koppar monterad på pannå. Sign och dat 1998 a tergo. | Återrop |
| 53 | DENNIS OPPENHEIM, blandteknik på papper. Sign och dat 1989. | Återrop |
| 54 | José de Guimaraes, "Mascara The Cat". | 25 000 SEK |
| 55 | Jim Dine, "The Astra Set". | 40 000 SEK |
| 56 | Pablo Picasso, "Minotaure contemplant une dormeuse". | 55 000 SEK |
| 58 | Pablo Picasso, "Joie maternelle". | 20 000 SEK |
| 59 | Lucio Fontana, Utan titel. | 30 000 SEK |
| 60 | Birgit Broms, Skridskoåkare. | 19 000 SEK |
| 61 | Märta Måås-Fjetterström, MATTA. "Svarta trädgårdsmattan". Flossa. 393,5 x 358 cm. Signerad AB MMF. | 135 000 SEK |
| 62 | Märta Måås-Fjetterström, MATTA. "Svarta trädgårdsmattan". Flossa. 389 x 303 cm. Signerad AB MMF. | 133 000 SEK |
| 63 | Märta Måås-Fjetterström, MATTA. "Blå heden". Rölakan. 576,5 x 569 cm. Signerad AB MMF. | 200 000 SEK |
| 64 | Märta Måås-Fjetterström, MATTA. "Örtagården". Flossa. 379,5 x 278 cm. Signerad AB MMF. | 150 000 SEK |
| 65 | Olle Nyman, VÄVD TAPET. "Blå trädet". Gobelängvariant. 188 x 152,5 cm. Signerad O Nyman. | 19 000 SEK |
| 66 | Birgit Broms, VÄVD TAPET. "Skridskoåkare". Gobelängvariant med applikationer. 134 x 250,5 cm. Signerad HAV LH B Broms. | 60 000 SEK |
| 67 | EVA HILD, skulptur, "Interruption"(Avbrott), 2002. | 70 000 SEK |
| 68 | JOSEF FRANK, skrivbord, Firma Svenskt Tenn, modell 1022. | 38 000 SEK |
| 69 | JOSEF FRANK, stol, Firma Svenskt Tenn, modell 2025. | 2 500 SEK |
| 70 | ERNA AALTONEN, urna, Finland. | 15 000 SEK |
| 71 | HANS & BIRGITTE BÖRJESON, urna, Danmark 1990-tal. | 8 000 SEK |
| 72 | PER HAMMARSTRÖM, urna, egen verkstad, Strängnäs. | 3 500 SEK |
| 73 | JOSEF FRANK, biblioteksbord, Firma Svenskt Tenn, modell 648. | 17 000 SEK |
| 74 | JOSEF FRANK, golvarmaturer, ett par, Firma Svenskt Tenn, modell 2548. | 12 000 SEK |
| 75 | HERTHA HILLFON, ansikte. | 36 000 SEK |
| 76 | JOSEF FRANK, satsbord, 3 delar, Firma Svenskt Tenn, modell 618. | 8 000 SEK |
| 77 | JOSEF FRANK, golvarmaturer, ett par, Firma Svenskt Tenn, modell 2326/2. | 7 800 SEK |
| 78 | JOSEF FRANK, bordslampor, 3 st, Firma Svenskt Tenn, modell 2552/2. | 8 500 SEK |
| 79 | JOSEF FRANK, matbord, Firma Svenskt Tenn, modell 771. | 28 000 SEK |
| 80 | HANS J WEGNER, "Kinastolen", 6 st, Fritz Hansen, Danmark 1988 och 1994. | 65 000 SEK |
| 81 | HANS J WEGNER, "Kinastolen", ett par, Fritz Hansen, Danmark 1988. | 26 000 SEK |
| 82 | HANS J WEGNER, "Kinastolen", ett par, Fritz Hansen, Danmark 1988. | 22 000 SEK |
| 83 | BIRGIT BROMS, stol, 1994. | 15 000 SEK |
| 84 | SVEN PALMQVIST, skål, ravenna, Orrefors 1989. | 11 200 SEK |
| 85 | EVA ENGLUND, vas, graal, Orrefors 1989. | 16 000 SEK |
| 86 | EVA ENGLUND, skål, graal, "Vingård", Orrefors 1987. | 5 500 SEK |
| 87 | JOSEF FRANK, skrivbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2115. | 24 000 SEK |
| 88 | JOSEF FRANK, stol, Firma Svenskt Tenn, modell 300. | 5 500 SEK |
| 89 | JOSEF FRANK, golvarmaturer, ett par, Firma Svenskt Tenn, modell 1842. | 11 500 SEK |
| 90 | JOSEF FRANK, bänk, Firma Svenskt Tenn, modell 2009. | 8 000 SEK |
| 91 | JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 1057. | 20 000 SEK |
| 92 | JOSEF FRANK, satsbord, 3 delar, Firma Svenskt Tenn, modell 618. | 10 500 SEK |
| 93 | JOSEF FRANK, stolar, ett par, Firma Svenskt Tenn, modell 300. | 8 000 SEK |
| 94 | GUNNAR CYRÉN, vas, graal, Orrefors 1989. | 17 000 SEK |
| 95 | GUNNAR CYRÉN, vas, graal, "Spader", Orrefors 1990. | 10 000 SEK |
| 96 | CARL MALMSTEN, satsbord, 3 delar, "Släden". | 14 000 SEK |
| 97 | JOSEF FRANK, bordslampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2467/2. | 5 500 SEK |
| 98 | GLÖSSNER & CO, sannolikt, takarmatur, Stockholm 1940-tal. | 22 000 SEK |
| 99 | JOSEFINE DAVIDSSON, skål, Stockholm 1983, sterling. | 5 500 SEK |
| 100 | PAULA BARTRON, vas, Pilchuck, USA 1996. | 5 000 SEK |
| 101 | KERSTIN OLBY, sideboard, Trätina, Skövde. | 30 000 SEK |
| 102 | REINO BJÖRK, vas, New York 1997. | 5 000 SEK |