Kan inte nå servern

Made in Sweden H064

 
249 föremål
112. Stig Lindberg, vas, Gustavsbergs studio 1960.
112. Stig Lindberg, vas, Gustavsbergs studio 1960.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
238. Stolar, ett par, Skandinavien 1900-talets mitt.
238. Stolar, ett par, Skandinavien 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
230. Sture Johannesson, "Andrée will take a trip!".
230. Sture Johannesson, "Andrée will take a trip!".
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
233. Svensk konstnär, omkring 1820, "Nils von Rosenstein" (1752-1824).
233. Svensk konstnär, omkring 1820, "Nils von Rosenstein" (1752-1824).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
236. Tapio Wirkkala, puukko/ kniv, Hackman, Finland, efter 1961.
236. Tapio Wirkkala, puukko/ kniv, Hackman, Finland, efter 1961.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
81. The Beatles, signerad turnéaffisch, Sverige, 1963.
81. The Beatles, signerad turnéaffisch, Sverige, 1963.
Klubbat pris 
240 000 SEK
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
73. Thore Sunna, skulptur, ripa.
73. Thore Sunna, skulptur, ripa.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
77. Thore Sunna, svepask.
77. Thore Sunna, svepask.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
14 000 - 15 000 SEK
2. Torbjörn Calvero, "Roxette", 1986.
2. Torbjörn Calvero, "Roxette", 1986.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
173. Tore Ahlsén, golvlampa "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs.
173. Tore Ahlsén, golvlampa "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
118. Torsten Renqvist, Myror.
118. Torsten Renqvist, Myror.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
53. Tummelisa.
53. Tummelisa.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
87. Ture Sjölander, "ABBA".
87. Ture Sjölander, "ABBA".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
114. Tyra Lundgren, skulptur, fågel, 1960-70-tal.
114. Tyra Lundgren, skulptur, fågel, 1960-70-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
143. Täcke, rya, ca 182,5 x 138 cm, Sverige - Finland, daterad 1787.
143. Täcke, rya, ca 182,5 x 138 cm, Sverige - Finland, daterad 1787.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
244. Ulf Hanses, två bilar samt en penna, Playsam.
244. Ulf Hanses, två bilar samt en penna, Playsam.
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
200. Ulf Rollof, "Manual för bälg Nr. 9".
200. Ulf Rollof, "Manual för bälg Nr. 9".
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
117. Ulf Trotzig, "I skogen".
117. Ulf Trotzig, "I skogen".
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
199. Urban Engström, "Osthyvel".
199. Urban Engström, "Osthyvel".
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
201. Utan titel.
201. Utan titel.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
231. Utställningsaffisch, "3 års inköp, Moderna Museet", 1963.
231. Utställningsaffisch, "3 års inköp, Moderna Museet", 1963.
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
129. Vicke Lindstrand, vas, Kosta 1950-60-tal, modell 46700.
129. Vicke Lindstrand, vas, Kosta 1950-60-tal, modell 46700.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
27. Vicke Lindstrand, vas, Kosta 1950-60-tal, modell 503.
27. Vicke Lindstrand, vas, Kosta 1950-60-tal, modell 503.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
128. Vicke Lindstrand, vas, Kosta, 1950-60-tal.
128. Vicke Lindstrand, vas, Kosta, 1950-60-tal.
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
95. Virgil Abloh & Ikea Markerad, matta, "Wet Grass",  ca 195 x 132 cm.
95. Virgil Abloh & Ikea Markerad, matta, "Wet Grass", ca 195 x 132 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
113. Wilhelm Kåge, fat, "Farsta", Gustavsbergs studio 1950.
113. Wilhelm Kåge, fat, "Farsta", Gustavsbergs studio 1950.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
110. Wilhelm Kåge, fat, "Farsta", Gustavsbergs studio 1960.
110. Wilhelm Kåge, fat, "Farsta", Gustavsbergs studio 1960.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
72. Wiwen Nilsson, hängsmycke silver med fasettslipad bergkristall.
72. Wiwen Nilsson, hängsmycke silver med fasettslipad bergkristall.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
138. Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", Swedese, oktober 1965.
138. Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", Swedese, oktober 1965.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
246. bälgkamera, i etui för Kodak, USA 1930-tal.
246. bälgkamera, i etui för Kodak, USA 1930-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
109. fåtöljer 1 par, Nordiska Kompaniet 1940-tal, Swedish Modern.
109. fåtöljer 1 par, Nordiska Kompaniet 1940-tal, Swedish Modern.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
160. matta rölakan, ca 271,5 x 163 cm, signerad KP.
160. matta rölakan, ca 271,5 x 163 cm, signerad KP.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
157. matta, rölakan, ca 240 x 158 cm, signerad JLH IMV.
157. matta, rölakan, ca 240 x 158 cm, signerad JLH IMV.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
75. saltflaska, signerad.
75. saltflaska, signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
74. sockerskål.
74. sockerskål.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
111. vas, Gustavsbergs studio 1961.
111. vas, Gustavsbergs studio 1961.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
223. vas, brons, Stockholm, jugend, tidigt 1900-tal.
223. vas, brons, Stockholm, jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 500 - 4 000 SEK
35. Åkdyna, "Bebådelsen", flamskväv, ca 103 x 51 cm, sydvästra, Skåne 1833.
35. Åkdyna, "Bebådelsen", flamskväv, ca 103 x 51 cm, sydvästra, Skåne 1833.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
34. Åkdyna, rölakan, ca 46 x 96 cm, Skåne, 1800-talets mitt.
34. Åkdyna, rölakan, ca 46 x 96 cm, Skåne, 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
135. Åke Lange, "Ingrid Bergman", 1935.
135. Åke Lange, "Ingrid Bergman", 1935.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

147. Firma Svenskt Tenn, vas/pennställ, modell "A 2265", Stockholm 1936.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
9 500
 
SEK
ditt bud
Fair warning
9 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
8 500
 
SEK
ditt bud
Fair warning
Fair warning
8 000
 
SEK
ditt bud
7 500
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
9 500 SEK