Bestående av;
6 tallrikar diameter 24 cm,
6 tallrikar 22 cm,
4 djupa diameter 22 cm,
9 assietter,
8 koppar med 7 fat,
1 gräddkanna,
1 sockerskål,
3 runda skålar,
1 oval karott,
1 mindre oval karott,
1 såssnipa1 mindre skål med sked (lagad)
Bruksslitage. Lagning. Repor. Nagg.