Arnold Krog, mat- och kaffeservis, porslin, 46 delar, "Blå Vifte", Royal Copenhagen, Danmark.
Bestående av:
10 mattallrikar, 1212/11514 (två med nagg, en andrasortering).
10 förrättstallrikar, 1212/11421.
12 assietter, 1212/11533 (en med nagg).
12 kaffekoppar med fat, 1212/11548 (en kopp andrasortering)
Gräddsnipa, modell 1212/11562.
Sockerskål, 1212/11561
Nagg. Andrasortering. Smärre fläckar. Något slitage.