MOCCAKOPPAR, 8 stycken med fat, porslin, Svenska amerikalinjen, Karlskrona porslinsfabrik, 1950-tal.

Glaserade i rosa, ljusblått, ljusgrönt och ljusgult. Förgyllda kanter. Stämpelmärkta. Höjd ca 6, fatens diameter ca 11,5 cm.

Obetydligt slitage. Obetydligt slitage.

Utropspris
1 500 SEK