MATBORD, 1800-talets mitt.

MATBORD, 1800-talets mitt.

Mahogny. Pelarfot med tredelad fotplatta. Tre iläggsskivor à 55 cm vardera. Diameter 111. Höjd 74 cm.

Slitage. Fanerskador. Lagningar i fotplatta. Kompletterad med senare iläggsskivor.

Utropspris
2 500 SEK