Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
22 föremål
Madeleine Pyk, "I ateljén".
3d 23 tim
Madeleine Pyk, "I ateljén".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
5d 21 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
5d
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
3d 21 tim
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
James Coignard, Utan titel.
5d 1 tim
James Coignard, Utan titel.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
3d 21 tim
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, Cyklisten.
3d 21 tim
Lennart Jirlow, Cyklisten.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
21 tim 53m
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
1d
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
5d
Peter Dahl, Tre gracer.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
22 tim 59m
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
2d 2 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
4d 22 tim
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.