Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
36 föremål
Bruno Mathsson, fåtölj "Jetson”, Dux.
26m 23s
Bruno Mathsson, fåtölj "Jetson”, Dux.
Aktuellt bud
6 550 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
6d 1 tim
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Aktuellt bud
5 200 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Fåtöljer, ett par, "Churchtown", Artwood.
3d
Fåtöljer, ett par, "Churchtown", Artwood.
Aktuellt bud
5 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.