Keramik och porslin

51 föremål
Lisa Larson, figurin, stengods, "Beata", Gustavsberg.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Björn Wiinblad, vaser, 2 st, fajans.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Uppsatsskål, majolika. Gustafsberg, 1800-talets slut.
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, keramik, Italien, sent 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, vas, "Savoy", Iittala, 1960/70-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FIGURIN, porslin. Lladro, Spanien, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RUT BRYK, dekorationsfat, signerad BRYK II/II.
2 500 EUR
Utropspris
6 000 EUR