439 föremål
GERHARD NORDSTRÖM, tusch på papper, sign.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOAN MIRO, färglitografi, 1976.
1 116 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JAMES COIGNARD, blandteknik på duk, signerad J. Coignard.
8 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, tusch, sign och daterad 1990.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GONG MING, olja på duk signerad och daterad 08.
5 200 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BRUNO KARLSSON, olja på duk, sign.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROBERT HÖGFELDT, blandteknik, sign.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LINA BJERNELD, olja på pannå, signerad LB.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BJÖRN AHLGRENSSON, akvarell, osignerad.
1 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PELLE ÅBERG, olja på pannå, signed.
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OSKAR BERGMAN, akvarell, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OVE CARLSON, blandteknik på pannå, signerad a tergo.
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JEAN POUGNY, akvarell/gouache, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOACHIM BEUCKELAER, hans art, 16/1700-tal, olja på duk.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ANDERS MONTAN, olja på duk. Signerad.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARDY STRÜWER, gouache, signerad och daterad -58-.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
THEO TOBIASSE, färglitografi, signerad 180/180.
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TARJA UNKARI, olja på duk.
180 EUR
Utropspris
400 EUR
TORSTEN ESBJÖRNSSON, akryl på pannå.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JAMES COIGNARD, olja på duk, signerad.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ARVID MAURITZ LINDSTRÖM, olja på duk signerad.
600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RUNE JANSSON, olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM, olja på duk/pannå, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
DÖRRÖVERSTYCKE, 1700-tal, olja på duk.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-tal, olja på duk.
1 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OLAVI LAINE, olja på duk, signerad.
50 EUR
Utropspris
300 EUR
AFFISCH, "USA SAS", Clausen 61.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL, olja på duk, sign.
5 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ACKE ÅSLUND, olja på duk.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ITALIENSK SKOLA, 1700-TAL, olja på duk.
5 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK