1485 föremål
Collier 18K guld.
20 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Armband 18K guld.
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Armband 18K guld.
46 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Collier cordel 18K guld och vitguld.
32 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Ett par örhängen 18K guld.
6 800 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Luis Feito, akryl signerad.
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Arbetsbord 1800-talets andra hälft.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord sent 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj 1950-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1940-50-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pallar 3 st tidigt 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord tidigt 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
K Andersson bordslampa silver Stockholm 1925.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Wilhelm Kåge, skål "Argenta" 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Koppar med fat 8 st Kina omkring 1800 porslin.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Oscar Sjögren bordslampa silver Göteborg 1920-tal.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bottega Veneta, portfölj.
4 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Lars Lerin, träsnitt, 1986, signerad 159/280.
7 300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Carl Abraham Rothstén, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Birger Simonsson, olja på duk. Daterad 1930 a tergo.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, signerad 45/155.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Madeleine Pyk, gouache.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Kina, ca 123 x 189 cm.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Olson, gouache på papper, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Carl Gunne, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Buddha, Thailand, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, kelim, Kashgai, ca 307 X 137 cm.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Figural Silke Ghom, 150 x 100 cm.
1 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Stellan Mörner, olja på papp-pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Marocko, ca 235 x 173 cm.
1 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Bord, 1800-talets senare del.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tord Björklund, vilstol "Skye", Ikea, 1980/90-tal.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, 1900-talets mitt.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lisa Larson, figuriner, 5 st, K-Studion Gustavsberg.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eva Bagge, akvarell, signerad.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Biblioteksbord, barock, omkring år 1700.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK