2070 föremål
Skåp, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Lerin, färgträsnitt, 1977, signerad 271/500.
14 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, signerad och numrerad E.A.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad AP.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1800-talets slut.
16 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, slätväv, ca 197 x 137 cm.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ragnar Sandberg, olja på pannå, stämpelsignerad.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Royal Copenhagen, figurin, porslin.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstake omkring 1900.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kurt Østervig, soffbord, Jason Danmark 1960-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lockask, sterlingsilver, Danmark.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Torhamn, olja på pannå, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4+2 st, 1900-talets första hälft.
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, art deco-stil, 1900-talets mitt,
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Oskar Bergman, akvarell, signerad 1955.
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gunnar Nylund, stengods, kanna, Rörstrand.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD 1900-talets senare del.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, Sneaker, storlek 36 1/2.
1 111 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Collier 18K vitguld, ca 44 cm.
4 000 SEK
Utropspris
6 500 SEK
MATTA flossa, 1930/40-tal ca 238 x 153 cm.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bokhyllor, ett par 1940-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Poul Skelbye, olja på pannå signerad.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR barockstil 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, Örebro Glasindustri, 1960-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Silke kashmir, ca 376 x 266 cm.
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
NATTLJUSSTAKAR, ett par, mässing. 1800-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstol, gustaviansk, omkring år 1800.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Nain, part silk, rund, diameter 200 cm.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, omkring år 1900.
3 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, Gösta Westerberg 1960-tal.
2 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Olle Baertling, färgserigrafi, signerad 50/50.
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Bokhyllor, ett par, 1900-talets mitt.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ring med briljantslipade diamanter.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 361 x 253 cm.
5 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Matta, Kelim, ca 252 x 167 cm.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fritz von Dardel, tuschteckning.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
1 080 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, sent 1800-tal.
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Kelim, ca 241 x 182 cm.
600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, tidigt 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gallerimatta, Kelim, ca 282 x 81 cm.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 302 x 196 cm.
600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1906, signed med blyerts.
3 900 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Pablo Picasso, litografi, 1957, signerad i trycket.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Herman Södersten, olja på pannå, signerad och daterad -87.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Matta, Nain part silk, diamater ca 200 cm.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Gravyrer, 2 st, kolorerade, 1700-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SAMLING NYCKLAR, mässing, 29 st, 1800/1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKSTÖD, ett par, art déco, 1920/30-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa i 6 sektioner, Ulferts, 1970-tal.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK