2086 föremål
Bord, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Marocco, 170x240 cm.
3 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Keshan 380 x 253 cm.
6 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Kelim, ca 290 x 202 cm.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Sarouk - Mir, ca 298 x 177 cm.
4 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Silverknappar, med filigranarbete.
300 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Eljo, armbandsur, 34 mm.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Medaljong med camé.
550 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
Carl Frisendahl, skulptur, brons, signerad.
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Brosch med rosenslipade diamanter.
750 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Okänd konstnär, skulptur, brons, 1900-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Två st broscher med paste.
Inga bud
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
Brosch/hänge, blå emalj med rosenslipade diamanter.
450 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
Kam, silver.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa. 1900-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
INKÖPSTAVLA, Kooperativa förbundet, 1930-/40-tal.
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bror Marklund, skulptur, brons, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sven X:et Erixson, akvarell på smörpapper, signera.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ring med två odlade pärlor.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bordslampor, ett par, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Bonniér, färglitografi, 1951, signerad III/X PT.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Urna, majolika, Gustafsberg, sent 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hänge, 18K guld.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bergboms, golvlampa, 1900-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, silke Kinesisk, ca 310 x 245 cm.
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Joan Miró, färglitografi, 1967, signerad 45/100.
20 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Takkrona, rokokostil, 1900-talets mitt.
3 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Richard Mortensen, färgserigrafi, 1960, signerad 47/200.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gallerimatta, semiantik Bidjar, ca 515 x 107 cm.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ring, med briljantslipad diamant.
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GOLVSPEGEL, 1900-talets andra hälft.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vinylskiva, ABBA, "Hovas vittne", 1981.
11 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Pierre Olofsson, vaxkrita, signerad.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, 1800-talets slut.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad AP.
2 450 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Yrjö Edelmann, giclée, 2013, signerad 62/175.
5 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampor/vägglampor, ett par, 1930-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sigge Berggren, skulptur, brons, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Charlotte Wahlström, olja på pannå, signerad.
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Theodor Kärner, figurin, porslin, Rosenthal, Tyskland.
2 701 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stol, senbarock, 1700-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, jugend. 1900-talets början.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barbord, samtida.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Inge Schiöler, pastell, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Stolar, 6 st, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Konfektskål, silver, Finland 1938.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sigge Berggren, skulptur, brons, signed.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sigge Berggren, skulptur, brons, signera.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Sarouk-Mir, ca 316 x 212 cm.
3 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Th Marthinsen, kannor, 2 st, silver 830, Norge, 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1900-talets början.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Hans Arnold, akryl på papper, signed.
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, 1700-tal.
250 EUR
Utropspris
500 EUR
Arvo Summanen, olja på duk, signerad.
140 EUR
Utropspris
300 EUR
Stolar, ett par 1800-talets slut.
180 EUR
Utropspris
250 EUR