2059 föremål
Peter Dahl, färglitografi signerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokstöd Mexiko 1900-talets senare del.
420 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor ett par senempire 1800-talets mitt.
4 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Barstolar 3 st sent 1900-tal.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Soumak semiantik ca 309 x 192 cm.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kelim, ca 316 x 219 cm.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kelim, ca 302 x 213 cm.
5 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Puck Stocklassa, skulptur, brons, ej signerad.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, orientalisk, ca 271 x 214 cm.
6 700 SEK
Utropspris
13 000 SEK
Matta, Nain, part silk, ca 312 x 205 cm.
4 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1950/60-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim ca 292 x 209 cm.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Nain 9la silkeinslag, 360x240 cm.
9 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Matta, Nain part silk, ca 353 x 253 cm.
10 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Matta, Kashmar ca 406 x 300 cm.
6 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Kelim, 288 x 196 cm.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Marocco, 170x240 cm.
3 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Keshan 380 x 253 cm.
6 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Kelim, ca 290 x 202 cm.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Sarouk - Mir, ca 298 x 177 cm.
4 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Silverknappar, med filigranarbete.
300 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Eljo, armbandsur, 34 mm.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Medaljong med camé.
700 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
Carl Frisendahl, skulptur, brons, signerad.
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Brosch med rosenslipade diamanter.
750 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Okänd konstnär, skulptur, brons, 1900-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Två st broscher med paste.
Inga bud
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
Brosch/hänge, blå emalj med rosenslipade diamanter.
500 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
Kam, silver.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa. 1900-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
INKÖPSTAVLA, Kooperativa förbundet, 1930-/40-tal.
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bror Marklund, skulptur, brons, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sven X:et Erixson, akvarell på smörpapper, signera.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK