1700 föremål
Peter Frie, färglitografi, signerad 171/225.
4 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ernst Billgren, färglitografi, signerad HC XXI/XXV.
17 001 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, Gustavianskt stockholmsarbete, sent 1700-tal.
7 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Spetsglas, 1700-tal. Möjligen Venetianskt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 - 6 000 SEK
Brosch, ametist, guld, 1800-tal.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Flakong, glas. Omkring 1800.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 6 000 SEK
Rolf Hanson, tempera på papper, signerad,
34 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Med etsning av Zorn.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, antik, Malajir, ca 510 x 147 cm.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 - 20 000 SEK
Matta, semiantik, Beludj, ca 204 x 114 cm.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Axel Olson, olja på duk, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Gallerimatta, Old Hamadan, 295 x 88 cm.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar, ett par, Kina, 1900-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Antik Kirman laver, figural, 80 x 60 cm.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Johan De Geer, fotografi, signerat 1/3 a tergo.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvur, 1800-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Barstolar, 3 st, 1900-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sideboard, Swedish grace, 1920-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1950/60-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1950-tal.
220 EUR
Utropspris
400 EUR
Soffa, 1900-talets mitt.
100 EUR
Utropspris
300 EUR
Kimmo Pyykkö, bronsskulptur.
550 EUR
Utropspris
600 EUR
Juhani Harri, Utan titel.
250 EUR
Utropspris
700 EUR
Olavi Laine, olja på duk, signerad.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Pallar, 5 st 1900-tal.
770 EUR
Utropspris
300 EUR
Leonhard Lapin, "Partii XVI".
363 EUR
Utropspris
400 EUR
Armring, 14K guld, turkos och vita stenar.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Bauer, tuschteckning, intygad av brodern Hjalmar.
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Thure Wallner, olja på pannå, signerad.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK