1794 föremål
Olle Baertling, färgserigrafi, 1959-73, signerad 49/120.
26 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Kopparkittel, 1800-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, omkring 1900.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bo Beskow, olja på duk, signerad.
5 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Taklampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gallerimatta, slätväv, ca 385 x 83.
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
6 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Johannes Andersen, soffbord, Trensum, 1960-tal.
12 900 SEK
Utropspris
7 000 SEK
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ikon, Ryssland, 1800-tal, tempera på pannå.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Bille, olja på duk, signerad.
2 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, kelim, ca 295 x 200 cm.
1 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sideboard, 1950/1960-tal.
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord, 1980-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca 350 x 245 cm.
2 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Matta, kelim, ca 293 x 209 cm.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj, Danmark, 1950-tal.
8 900 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Skulptur, brons, Kina, modern tillverkning.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta kelim, ca 252 x 175 cm.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gallerimatta, orientalisk, ca 320 x 100 cm.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Otto Schulz, pall för Boet Göteborg, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, Sverige, 1930-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Konsolbord, Louis XVI-stil, omkring år 1900.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Kashmar, ca 389 x 294 cm.
5 200 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Siri Rathsman, olja på duk, signerad, daterad 1956.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bertil Herlow Svensson, Skulptur.
1 750 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Axel Larsson, stolar, 8 st, "stol 312", 70-tal.
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Karmstolar 2 st tidigt 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, Louis XVI omkring 1800.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Halsband, 18K guld, 38g.
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ola Billgren, färglitografi, signerad -81 EA.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, scarf, "Selles a Housse".
1 503 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Märklin, ånglok, H0.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Certina, armbandsur, 17 mm.
100 EUR
Utropspris
500 EUR
Henry Ericsson, olja på pannå, osignerad.
160 EUR
Utropspris
250 EUR