1827 föremål
Guldmynt 2 st, Italien, 20 Lire, 1863 & 1888.
5 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Nick Brandt, offset, signerad.
6 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Matta, Kelim, ca 257 x 178 cm.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Guldmynt, Schweiz, 20 Franc, 1935.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, porslin, Royal Copenhagen, Danmark.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca 350 x 246 cm.
5 800 SEK
Utropspris
13 000 SEK
Christian Dior, solglasögon, "Dior Lady".
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, ett par, 1970-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Cartier, skärp.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, skärp, 2009, storlek 100.
4 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ring, med brun diamant 0,80 ct/si2 och diamanter.
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
En indisk collier och ett par örhängen.
60 000 SEK
Utropspris
90 000 SEK
Ring allians med briljantslipade diamanter.
5 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
MATTA, Keshan, 413 x 309 cm.
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Joan Miró, färglitografi, signerad och numrerad 61/100.
8 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Gallerimatta kelim 300 x 88 cm.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, 1700-talets andra hälft.
400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fartygsmodell, "Nina", 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Marocco, ca 310 x 210 cm.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CG Hallberg, bordslampa, Nysilver.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lindorm Liljefors, olja på pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Old Turkmen, ca 317 x 210 cm.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, senempire, 1800-talets mitt.
511 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, semiantik Keshan figural, ca 213 x 136 cm.
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, blandteknik, signerad.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja på duk.
9 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gallerimatta, Kelim, ca 463 x 82 cm.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft.
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Madeleine Pyk, gouache, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ernst Billgren, färglitografi, signerad 76/225.
7 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, åtta stycken, 1950/60-tal.
3 005 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, scarf, "Les Eperons".
1 011 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Örhängen, med briljantslipade diamanter.
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Örhängen med safirer och diamanter.
4 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Matta, slätväv, ca 291 x 202 cm, signerad SH.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Louis Vuitton, dokumentportfölj, "Documents".
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Chanel, skor, storlek 36.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bottega Veneta, armband samt plånbok.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, orientalisk, ca 415 x 287 cm.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Pärl och diamantörhängen.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matbord, Mathsson International, 2000-tal.
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, 1950-60-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Trärelief, 1700/1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Silver, 7 delar, 1800/1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, barockstil, 1900-talets första hälft.
1 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Sven Wejsfelt, vaser tre stycken, Gustavsbergs studio.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Täbris, ca 521 x 310 cm.
3 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, orientalisk silke, ca 181 x 120 cm.
3 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK