1214 föremål
Armband med multifärgade safirer och diamanter.
35 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Ljuskrona, no 205, barockstil, Skultuna Bruk.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Okänd konstnär 1800-tal, otydligt signerad.
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Karl Höglund, blandteknik på papp-pannå, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
Soffbord, Taboela, 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Collier med Tahitipärla och briljantslipade diamanter.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Sideboard, 1960-tal.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Elsa Ekholm, matta, rölakan, signerad EE, ca 198 x 142 cm.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Old Marocko, ca 318 x 213 cm.
1 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, olja på duk.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Aly Ben Salem, gouache & akvarell, signerad.
23 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Matta, Kina, ca 396 x 303 cm.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Eldhundar, ett par, sent 1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
13 000 SEK
Hermès, slipsar, 4 st.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, slipsar, 3 st.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, funkis, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1950/1960-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Otto Niemeyer-Holstein, olja på pannå signerad.
2 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Sidobord ett par Courchevel 2000-tal.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Esaias Thorén, olja på pannå signerad.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bordslampor ett par "Pagoda" Eichholtz 2000-tal.
1 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa tillskriven Ernst Khün 1930/40-tal.
1 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karl Bergman, olja på duk signerad.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dörrar 2 st tidigt 1800-tal eller äldre.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå Danmark 1960-tal.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Figuriner, 7 st, art deco.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstolar, 4 st, Italien, sent 1900-tal.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj, 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1960-70-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Steiff, nalle, Tyskland, 1900-talets mitt.
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Christo & Jeanne-Claude, färgoffset, signerad.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Carl Erik Bodén, olja på papp-pannå, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Jan W. Morthenson, bemålad trärelief.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Nilsson, akvarell, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Örhängen kreoler med briljantslipade diamanter.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Lenke Rothman, färglitografi, 1999, signerad EA.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjartan Slettemark, signerad, blandteknik på duk.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 290 x 210 cm.
4 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK