940 föremål
Matta, Kelim Afghan, ca 229 X 131 cm.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Kelim Afghan, ca 497 X 89 cm.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
John Andersson, golvvas, keramik, Höganäs.
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAILE, färgserigrafi, 2013, 500 ed, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ewald Dahlskog, vas, Bo Fajans, 1940/50-tal.
4 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampor, ett par, Murano, Italien, 1970/80-tal.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skulptur, parian, Gustavsberg, omkring år 1900.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Prakturna, majolika, Rörstrand, omkring år 1900.
3 601 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Praktvas, glas, Boda, 1920-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Old Marocko, ca 318 x 213 cm.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Rolex, Cosmograph, Daytona, urtavla.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vladimir Yakolev, färgkrita på papper, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, 1994, signerad 4035/5000.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hallmöbel, 2 delar, funkis, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Jaipur, ca 311 x 248 cm.
6 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, "Tiziano", Frigerio, Italien.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Sängbord, tidigt 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Marocko, ca 235 x 173 cm.
4 800 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Engelsk konstnär, olja på duk, 1800-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gucci, skärp, storlek 80.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pelle Åberg, olja på papp-pannå, signerad.
8 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Bordspendyl, Frankrike, sent 1800-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Heriz design, ca 359 x 279 cm.
4 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Byrå, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Axel Olson, olja på duk, signerad och daterad -45.
10 507 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1919, signerad med blyerts.
700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ilse crawford, bord, "Sinnerlig", IKEA, 2015.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gunnar Cyrén, fiskbestick, 16 delar, "Nobel", Gense.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bestick, 26 st, silver, bl a GAB, Stockholm 1885.
4 220 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ragnar Person, olja på duk, signerad.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Väggspegel, Swedish grace, tenn. 1920-30-tal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien och Horst Graf, skulptur, Boda Smide.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 2st, Senbarock, 1700-talets mitt.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, Skandinavien, 1960-tal.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, glas, Kosta Boda, Sweden.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bruno Liljefors, akvarell, signerad.
11 700 SEK
Utropspris
13 000 SEK
Ian Rusth, olja på duk, signerad och daterad 1992.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1903, signerad i blyerts.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampa, 1950-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Claus Bonderup, taklampa, "Semi pendel",
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
8 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK