1556 föremål
PALLAR 4 st 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL rokokostil 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt,
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Fernandez Arman, multipel, signerad 10/50.
18 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Michael Ancher, olja på duk, ca 1878/79.
28 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
SOFFBORD sent 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA 1900-talets första hälft.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MULBERRY, 2 st, dragskydd för dörr.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVERINGSVAGN 1960-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Armband, treradig med korall samt guld.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ragnar Person, pastell, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Antoni Tàpies, färglitografi, 1973, signerad J.
1 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Omega, Seamaster, armbandsur, 35 mm.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Wibeke Beck-Friis, textilcollage, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ole Wanscher, soffbord, Danmark, 1960-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TOD'S, väska.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wiwen Nilsson, brosch, silver, trana.
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Peter Dahl, färglitografi, signerad.
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Fekner, skulptur, troligen från 1983/84.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Martin Wickström, giclée, signerad 2/30.
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, 1991, signerad EA XX/XXXVI.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvur, Västerbotten, daterat 1772.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mulberry, väska.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fotpall, 1960-tal.
3 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, Sverige, 1800-talets första hälft.
350 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Örhängen med briljantslipade diamanter.
10 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Taklampa, art déco, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kista, allmoge, Skåne, daterad 1848.
2 566 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, fotpall, modell 336, Firma Svenskt Tenn.
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oscar Reutersvärd, tusch på japanpapper, signerad.
2 220 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mulberry, "Bayswater", handväska.
8 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Emile Othon Friesz, akvarell/gouache, signerad.
1 555 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, bomull, Zilo, ca 392 x 256 cm.
2 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Louis Vuitton, weekendbag, "Keepall 45".
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Slagbord, 18-1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Malmsten, soffa, "Visingsö".
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sybord, 1900-talets mitt.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olof Behrens, olja på duk, signerad a tergo.
3 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Kolliai, ca 314 x 203 cm.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Väggrelief / väggplakett, brons, omkring år 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Robert Thegerström, olja på duk, signerad.
2 900 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Helmer Osslund, akvarell, signerad.
3 100 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Ring, guld med små briljantslipade diamanter.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK