1338 föremål
PALLAR 5 st 1900-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LAPPONIA ring silver, storlek ca 17,5/55.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Okänd konstnär, 1600-tal, olja på duk.
3 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BOKSNURRA 1900tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Spegellampetter, ett par, gustaviansk stil, 1900-tal.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord 1960-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vitrinskåp, modern tillverkning.
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arne Norell, Soffa, 2000-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEICA M3, kamera, single stroke.
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Skrivskåp, England, 1900-tal.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Old Kina, "antique finish" ca 197 x 130 cm.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1950-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Orientalisk, 380 x 295 cm.
6 800 SEK
Utropspris
13 000 SEK
Ring, med briljantslipad diamant 0.46 ct.
3 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PARAPYSTÄLL 2 st 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VILSTOL Siesta Jio möbler Jönköping 1960-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BANKETTER ett par Karl Johan, 1800-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, nyrenässans, omkring 1900.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord Nils Jonsson Troeds, 1960/70-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första del.
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HALLMÖBEL, art deco-stil, 1900-talets andra hälft.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italia.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Barvagn 1900-talets mitt.
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rembrandt Harmensz van Rijn, etsning senare avdrag.
1 450 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, 1900-talets mitt,
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, ett par, Mondus omkring 1900.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggbonad 1900-talets andra hälft ca 210 x 305 cm.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord 1960-tal.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS BERGSTRÖM, taklampa Ateljé Lyktan 1940/50-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR ett par 1900-talets senare del.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, "Zippy", plånbok.
2 700 SEK
Utropspris
3 500 SEK
HAY, soffa, "Hackney".
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HAY, soffa och pall, "Hackney".
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Skrivbord, England runt 1900.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Finn Pedersen,olja på pannå signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bruno Mathsson, "Pernilla" för Dux.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD 1950/60-tal.
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtölj 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mulberry, väska.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Thonet, 1900-talets första hälft.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord ett par tidigt 1900-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFGRUPP, 4 delar, 1970-80-tal.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Chanel Moon Boots.
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegelbyrå 1940/50-tal.
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FYRRADIG PÄRLCOLLIER, med odlade pärlor.
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TOALETTBORD, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skulptur, brons.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Prada, väska.
2 551 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GARDINOMTAG, 6 st, förgylld brons, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordsfotogenlampa, omkring 1900.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PÄRLCOLLIER, med odlade pärlor.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Holger Kurt Jäger, akryl på duk, signerad a tergo.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VILSTOL, England 1800-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jardiniere, nysilver, 1900-talets början.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK