1718 föremål
Willy Rizzo, soffbord för Cidue 1900-talets slut.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tennisarmband med briljantslipade diamanter.
12 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Chanel, kavaj, strl 38.
2 423 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Chanel, väska.
8 540 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Sideboard, Sverige, 1960-tal.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Malmsten, soffa, "Ulla", 1964.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fällbord, 1800-tal.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Schatull, daterat 1784.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, "B 231", Markaryd.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 6 st, Danmark, 1960-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mulberry, väska, "Bayswater".
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kandelaber, silver, Åbo, Finland, 1977.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets början.
4 790 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bänk, 1960-tal,
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Einar Jolin, olja på duk, signerad och daterad 1948.
6 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Bord, omkring 1900.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, Italien, 8 st, 1900-talets senare del.
2 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Stolar, 6 st, 1950-60-tal Danmark.
3 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, 1950-tal, England.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 6 st, 1950/60-tal Danmark.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sidobord, Silkeborg, Danmark, 1950/60-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Per-Olof Nord, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eric Hallström, olja på pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Eldh, gipsskulptur, signerad..
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Läkarskåp Mellaneuropa 1900-talets mitt.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, 1960-70-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, sent 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Wive Larsson, skulptur, signerad, terracotta.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, färglitografi, signerad, EA-upplaga.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pär Lindblad, olja på pannå signerad.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampor, ett par, 1960-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jules Schyl olja på pannå signerad -64.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sängbord, ett par DUX 1980-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj/Öronlappsfåtölj, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Österlin, olja på duk, signerad och daterad 1980.
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Bertil Gadö, olja på duk signerad och daterad 79.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsbord "Calais" Byarums bruk.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pallar 4 st, 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, omkring 1900.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Alexander Wang, väska.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Örhängen med briljantslipade diamanter.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mulberry, väska, "Mabel large".
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, armbandsur, 36 mm.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Axel Nilsson, olja på duk, signerad.
3 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gallerimatta, Rudbar, ca 320 x 85 cm.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets början.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Örhängen med rosa safirer, tsavoriter, diamanter.
8 700 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Burberry, kappa, storlek ca S.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ring med briljantslipade diamanter.
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, Italien, sent 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, semiantik/Old Semnan, ca 288 x 207 cm.
5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta Bidjar sk Takab, ca 313 x 252 cm.
1 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Taklampa, funkis, 1930-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Syskonring med diamanter.
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK