1066 föremål
Skänk, 1800-tal.
2d 1 tim
Skänk, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skänk, 1800-tal.
4d 1 tim
Skänk, 1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skål på fot, silver, GAB, Stockholm 1928.
5d 3 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp Barockstil 1800-tal.
1d 4 tim
Skåp Barockstil 1800-tal.
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp,
2d 1 tim
Skåp,
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, Kina, omkring 1900.
5d 1 tim
Skåp, Kina, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, senbarock, 1700-tal.
4d 1 tim
Skåp, senbarock, 1700-tal.
5 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
1d
Slagbord, 1800-tal.
1 111 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slaglåsgevär m/1815-45.
5d 21 tim
Slaglåsgevär m/1815-45.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sockerskål och gräddkanna, silver, Danmark 1873.
1d
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
3d 2 tim
Soffa, R.O.O.M.
400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
5d 4 tim
9 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
3d 3 tim
Soffbord, 1970-tal.
4 133 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel Barock-stil omkring 1900.
2d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, 1900-talets mitt.
1d 1 tim
Spegel, 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
6d
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, omkring år 1800, Segustaviansk.
1d 2 tim
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Staffan Hallström, Ryttarstrid.
5d 22 tim
6 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Staffan Nihlén, Höstlandskap.
4d
Staffan Nihlén, Höstlandskap.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Stekfat, Kina, Qingdynastin, Qianlong, 1736-95.
1d 3 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stevie Dix, "Rebus 5".
6d
Stevie Dix, "Rebus 5".
17 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Stig Blomberg, skulptur.
6d 1 tim
Stig Blomberg, skulptur.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Stol, allmoge.
5d
Stol, allmoge.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar 4 st 1960/70-tal.
2d 2 tim
Stolar 4 st 1960/70-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 4 st, 1900-talets senare del.
1d 3 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Supkoppar, 11 st, silver, MGAB, Uppsala, 1958-62.
6d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sven Lundqvist, Sittande figur.
5d
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sven X:et Erixson, Fiskmånglerska.
2d 3 tim
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Sven X:et Erixson, Sparken.
5d 23 tim
Sven X:et Erixson, Sparken.
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Sängbord, ett par, samtida.
2d 1 tim
Sängbord, ett par, samtida.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK