Madeleine Pyk – en samling F769

466 föremål
Skåp, 1700-tal.
5d
Skåp, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa. 1900-talets mitt.
3d 3 tim
Golvlampa. 1900-talets mitt.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
1d 4 tim
Slagbord, 1800-tal.
360 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
1d 3 tim
Slagbord, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, 1800-tal.
2d 2 tim
Skåp, 1800-tal.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Young, Sultan Soliman Khan I.
4d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
John Young, Sultan Selim Khan I.
4d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Obelisker, ett par, 1900-tal.
3 tim 50m
Obelisker, ett par, 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegel med hylla, 1900-talets mitt.
4d 2 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
4d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skänk, 1800-tal.
2d 2 tim
Skänk, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, Vid havet.
5d 3 tim
450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ytterfoder, ett par, 1800-tal.
5 tim 4m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lodbössa, 1800-tal.
5d 1 tim
Lodbössa, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
1d 3 tim
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1800-tal.
2d 4 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal.
2d 2 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Collier, med doserade odlade pärlor.
5d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Luktdosa, silver, troligen Danmark 1800-tal.
3d 4 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
5d 5 tim
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
1d 4 tim
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 069 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.
3 tim 56m
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kandelabrar, ett par, 1900-talets början.
3d 4 tim
1 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Barock, Skåp, barock, 1700-tal.
5d
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fat, 3 st, sterlingsilver, Peru, 1900-tal.
5d 2 tim
7 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK