40 föremål
Ljusstakar, 2 st, barock, 1700-tal.
4 tim 17m
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Elise Eldh, Ung pojke.
5 tim 41m
Elise Eldh, Ung pojke.
4 444 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Mor med barn.
4 tim 59m
Mor med barn.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Porträttbyst.
6 tim 11m
Porträttbyst.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Timo Solin, Porträtt i helfigur.
5d 1 tim
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Sven Lundqvist, Sittande figur.
4 tim 47m
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, omkring år 1900.
4d 2 tim
Bordslampa, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer ett par Louis XV-stil 1900-tal.
5 tim 57m
1 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Uppsatsskål, 1800-talets slut.
2d 2 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gudmar Olovson, "Kristian Schmidt".
4 tim 13m
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Timo Solin, Sittande modell.
4 tim 29m
Timo Solin, Sittande modell.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Spegel, senempire, 1800-talets mitt.
2d 6 tim
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eldskärm, omkring 1900.
2d 4 tim
Eldskärm, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, 1800-talets slut.
4d 4 tim
Takkrona, 1800-talets slut.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Eric Grate, ”Amazonpistill".
4d 1 tim
Eric Grate, ”Amazonpistill".
22 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK