600 föremål
Bordspendyl, 1800-talets slut.
9 tim 50m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anne Nilsson, vas/skål, Orrefors, 2000-tal.
5d 9 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
2d 10 tim
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Vägglampor, ett par, Empire-stil, 1900-tal.
3d 10 tim
1 550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ring 18K vitguld med multifärgade safirer.
1d 14 tim
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Lådfack, 1800-tal.
2d 12 tim
Lådfack, 1800-tal.
1 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
5d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal.
4d 10 tim
Skåp, barockstil, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegel, Gustaviansk, sent 1700-tal.
1d 10 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Holländsk skola, 1700-tal, Fiolspelare.
9 tim 34m
1 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Byrå, Gustaviansk stil, 1800-tal.
3d 8 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.
2d 10 tim
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, ett par, "Bellagio", Minotti, 2000-tal.
13 tim 50m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK