Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 568

 
1860 föremål
394. Spansk Skola, Marie kröning omgärdade av en blomstergirland.
394. Spansk Skola, Marie kröning omgärdade av en blomstergirland.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1600. KAFFEKOPP, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1600. KAFFEKOPP, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
443. Dirck Bleker Hans krets, Juno.
443. Dirck Bleker Hans krets, Juno.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
125. Anders Zorn, "Dalkulla".
125. Anders Zorn, "Dalkulla".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
589. KARMSTOLAR, ett par. 1700-talets andra hälft. Rokoko.
589. KARMSTOLAR, ett par. 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
862. TEGLASHÅLLARE, av Chlebnikov, Moskva 1892. Hovleverantörsmärke.
862. TEGLASHÅLLARE, av Chlebnikov, Moskva 1892. Hovleverantörsmärke.
Klubbat pris 
52 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
436. Pieter de Putter Tillskriven, Stilleben med fiskar.
436. Pieter de Putter Tillskriven, Stilleben med fiskar.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1473. KANNA med LOCK, nefrit. Republik, 1900-tal.
1473. KANNA med LOCK, nefrit. Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
776A. Otto G Carlsund Tillskriven, "Atlantic".
776A. Otto G Carlsund Tillskriven, "Atlantic".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
915. SALVER, sannolikt av John Carter, London 1769.
915. SALVER, sannolikt av John Carter, London 1769.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1330. CARTIER, Santos 100, automatisk, stål 2004.
1330. CARTIER, Santos 100, automatisk, stål 2004.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1753. FAT, ett par, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1620).
1753. FAT, ett par, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1620).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
8. Carl Skånberg, "Hamnbild från Venedig".
8. Carl Skånberg, "Hamnbild från Venedig".
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
726. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.
726. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
252. SEMIANTIK/OLD DJOSHAGAN. 343 x 228 cm.
252. SEMIANTIK/OLD DJOSHAGAN. 343 x 228 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1860. FIGURGRUPP, brons. Indien, 1800-tal.
1860. FIGURGRUPP, brons. Indien, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
37. Esther Kjerner, "Chrysanthemer i japansk skål".
37. Esther Kjerner, "Chrysanthemer i japansk skål".
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1725. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1725. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1557. SKULPTUR, trä. Qing dynastin, 1700-tal.
1557. SKULPTUR, trä. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
649. LJUSKRONA, för nio ljus. Karl Johan 1820/30-tal.
649. LJUSKRONA, för nio ljus. Karl Johan 1820/30-tal.
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1335. ROLEX, Datejust, automatiskt, stål, 2004.
1335. ROLEX, Datejust, automatiskt, stål, 2004.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
471. OLIKA KONSTNÄRER, 8 st teckningar, 1700-tal.
471. OLIKA KONSTNÄRER, 8 st teckningar, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
596. KARMSTOLAR, ett par. Sydeuropa, 1800-talets första hälft.
596. KARMSTOLAR, ett par. Sydeuropa, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
633. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets slut. Gustaviansk.
633. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets slut. Gustaviansk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
591. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
591. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
420. JOSEPH VAN BREDAEL, hans krets, olja på pannå.
420. JOSEPH VAN BREDAEL, hans krets, olja på pannå.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
592. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
592. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
570. KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
570. KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
607. STOLAR, sex stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
607. STOLAR, sex stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
144. EDVARD MUNCH, litografi.
144. EDVARD MUNCH, litografi.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
464. Louis Masreliez, Hippolitos vid Poseidon-brunnen.
464. Louis Masreliez, Hippolitos vid Poseidon-brunnen.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
458. Louis Masreliez, Inredningsritning, förslag till väggfält, Stockholms slott.
458. Louis Masreliez, Inredningsritning, förslag till väggfält, Stockholms slott.
Klubbat pris 
15 500 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1095. COLLIER, guld med briljantslipade diamanter, tot. ca 2 ct.
1095. COLLIER, guld med briljantslipade diamanter, tot. ca 2 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1092. RING, briljantslipade diamanter, tot. 2.96 ct.
1092. RING, briljantslipade diamanter, tot. 2.96 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
311. SEMIANTIK TÄBRIS SOUF PART SILK (i relief). 286 x 212 cm.
311. SEMIANTIK TÄBRIS SOUF PART SILK (i relief). 286 x 212 cm.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
677. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
677. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
527. RULLKLAFFSEKRETÄR. Frankrike, 1700-talets slut. Directoire.
527. RULLKLAFFSEKRETÄR. Frankrike, 1700-talets slut. Directoire.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
326. David von Krafft Tillskriven, "Margareta Åkerhielm" (1677-1721).
326. David von Krafft Tillskriven, "Margareta Åkerhielm" (1677-1721).
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
361. Per Wickenberg, "Segelfartyg och fiskare".
361. Per Wickenberg, "Segelfartyg och fiskare".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
731. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början.
731. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
622. SPEGEL, av Nils Sundström (spegelmakare i Stockholm 1754-1781). Rokoko.
622. SPEGEL, av Nils Sundström (spegelmakare i Stockholm 1754-1781). Rokoko.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1556. GLASMÅLNING. Qing dynastin, 1800-tal.
1556. GLASMÅLNING. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
574. KONSOLBORD. Sengustavianskt, 1800-talets början.
574. KONSOLBORD. Sengustavianskt, 1800-talets början.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
198. GEORGE EDWIN EWING, olja på pannå, signerad Ewing, Roma.
198. GEORGE EDWIN EWING, olja på pannå, signerad Ewing, Roma.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
681. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
681. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
680. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
680. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1329. ROLEX, Datejust, quartz, guld/stål, ca 2000.
1329. ROLEX, Datejust, quartz, guld/stål, ca 2000.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1121. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 1.98 ct.
1121. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 1.98 ct.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
916. BRANDY-PAN, sannolikt av William Burch, London 1794.
916. BRANDY-PAN, sannolikt av William Burch, London 1794.
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1289. COLLIER, fasettslipade safirer, i olika färger, tot. 14.62 ct, resp. 0.95 ct.
1289. COLLIER, fasettslipade safirer, i olika färger, tot. 14.62 ct, resp. 0.95 ct.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1276. COLLIER, lång kedja med fasettslipade kunziter, 153 ct.
1276. COLLIER, lång kedja med fasettslipade kunziter, 153 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1180. COLLIER, lång kedja med fasettslipade akvamariner, tot. ca 35 ct.
1180. COLLIER, lång kedja med fasettslipade akvamariner, tot. ca 35 ct.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1188. COLLIER, lång kedja fasettslipade gula safirer, tot. 31.77 ct.
1188. COLLIER, lång kedja fasettslipade gula safirer, tot. 31.77 ct.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
242. OLD SILKE TÄBRIS. 260 x 163,5 cm.
242. OLD SILKE TÄBRIS. 260 x 163,5 cm.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1433. GUANYIN, Blanc de chine. Qing dynastin, 1700-tal.
1433. GUANYIN, Blanc de chine. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1450. TEKRUKOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1450. TEKRUKOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1201. ARMBAND, Cartier, ca 1990.
1201. ARMBAND, Cartier, ca 1990.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
706. BORDSPENDYL. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
706. BORDSPENDYL. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
210. Eduard (Spörer) Spoerer, Lantlig idyll.
210. Eduard (Spörer) Spoerer, Lantlig idyll.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
909. TEDOSA, av Pehr Zethelius, Stockholm 1799. Gustaviansk.
909. TEDOSA, av Pehr Zethelius, Stockholm 1799. Gustaviansk.
Klubbat pris 
16 500 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
483. Claude Joseph Vernet Hans krets, Sydländsk hamnbild med figurer och båtar.
483. Claude Joseph Vernet Hans krets, Sydländsk hamnbild med figurer och båtar.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
261. SEMIANTIK ISFAHAN FIGURAL s.k. Ahmad. 216 x 139 cm.
261. SEMIANTIK ISFAHAN FIGURAL s.k. Ahmad. 216 x 139 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 25 000 SEK
202. JOSEPH KIRKPATRICK, olja på duk. Signerad och daterad 1907.
202. JOSEPH KIRKPATRICK, olja på duk. Signerad och daterad 1907.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
624. SPEGEL, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799). Rokoko.
624. SPEGEL, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799). Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1370. ROLEX, Datejust, automatisk, stål, ca 1977.
1370. ROLEX, Datejust, automatisk, stål, ca 1977.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1161. RING, briljantslipade diamanter tot. ca 2.80 ct.
1161. RING, briljantslipade diamanter tot. ca 2.80 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
109. Elsa Beskow, Häxan.
109. Elsa Beskow, Häxan.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1208. RING, oval blå fasettslipad safir, 3.72 ct.
1208. RING, oval blå fasettslipad safir, 3.72 ct.
Klubbat pris 
18 500 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1348. TUDOR, 'Iconaut', automatisk, kronograf, stål, ca 2007.
1348. TUDOR, 'Iconaut', automatisk, kronograf, stål, ca 2007.
Klubbat pris 
16 500 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1305. ÖRHÄNGEN, skuren jade med gammalslipade diamanter, tot. ca 1 ct.
1305. ÖRHÄNGEN, skuren jade med gammalslipade diamanter, tot. ca 1 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1126. Vinofferbägare, blanc de chine. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
4 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
4 000 SEK