596
79663
Sten Eklund
(1942-2009)

"DS RAM".

Signerad SE och daterad 70. Glas 20,5 x 26,5 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

15 000 - 20 000 SEK

1 500 - 2 000 EUR

Hammer price:
21 000 SEK
Provenance

Mats B.

Related content

En variant av motivet förekommer som det akvarellerade kopparsticket "Nr.39. Ramen vid muren" i konstnär M.G Paléens "Anteckningar rörande Kullahuset", 1971.