67
197886
A Hans J Wegner teak desk by Andreas Tuck, Denmark 1950's.

Teak, med klaffar, tre lådor i sargen. Längd 136 cm (+ 2 x 48 cm=232 cm), bredd 66 cm, höjd 73 cm.

Smärre repor och slitage. Nyckel saknas.

Droit de suite: No
Estimate:

10 000 - 15 000 SEK

1 075 - 1 613 EUR

Hammer price:
23 000 SEK
Contact specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Head Specialist Design and 20th-21st C Works of Art
+46 (0)8 614 08 31