Modern + Contemporary, Helsinki F166

115 items
455. Ulla Rantanen, YELLOW LANDSCAPE.
Hammer price
700 EUR
400 - 600 EUR
456. Vladimir Kopteff, "SQUARES II b".
Hammer price
1 800 EUR
1 800 - 2 200 EUR
457. ALPO JAAKOLA, akryl på duk, signerad och daterad -86.
Hammer price
Unsold
1 500 - 2 000 EUR
458. Kalervo Palsa, THE FRIEND.
Hammer price
2 100 EUR
1 000 - 1 500 EUR
459. Heli Huotala, "SUMMER".
459. Heli Huotala, "SUMMER".
Hammer price
620 EUR
500 - 700 EUR
460. Nandor Mikola, WINTER LANDSCAPE.
Hammer price
Unsold
800 - 1 000 EUR
462. Risto Vilhunen, LANDSCAPE.
Hammer price
Unsold
800 - 1 200 EUR
463. Helge Dahlman, RUIN OF VIHTI CHURCH.
Hammer price
800 EUR
1 000 - 1 200 EUR
464. Nandor Mikola, BIRCHES.
464. Nandor Mikola, BIRCHES.
Hammer price
630 EUR
700 - 1 000 EUR
465. ARMAS MIKOLA, olja på duk, signerad och daterad Malta -77.
Hammer price
Unsold
1 200 - 1 500 EUR
466. Yrjö Kiikka, SAILBOATS.
466. Yrjö Kiikka, SAILBOATS.
Hammer price
600 EUR
600 - 800 EUR
467. Aimo Kanerva, COASTAL VIEW.
Hammer price
700 EUR
500 - 800 EUR
468. Veikko Vionoja, WOMAN ON THE COURTYARD.
Hammer price
Unsold
3 000 - 4 000 EUR
469. MIKKO LAASIO, olja på duk, signerad och daterad -66.
Hammer price
Unsold
800 - 1 000 EUR