Lilla Bukowskis S190

108 items
1200. VINSTÄLL, Frankrike.
1200. VINSTÄLL, Frankrike.
Hammer price
3 800 SEK
3 000 - 4 000 SEK
1218. VIKSKÄRM.
1218. VIKSKÄRM.
Hammer price
Unsold
4 000 - 6 000 SEK
1220. URNOR, ett par, gjutjärn, 1900-tal.
Hammer price
42 000 SEK
35 000 - 40 000 SEK
1227. PARASOLL, orientaliskt.
1227. PARASOLL, orientaliskt.
Hammer price
1 200 SEK
1 200 - 1 500 SEK
1233. KANDELABRAR, ett par, empirestil.
Hammer price
6 200 SEK
3 000 - 4 000 SEK
1234. KANDELABER, för tre ljus. Empire, 1800-talets början.
Hammer price
16 000 SEK
8 000 - 10 000 SEK
1236. AFTONVÄSKOR, 2 st, omkring 1900.
Hammer price
1 300 SEK
500 SEK
1239. APPLIQUER, för två ljus, ett par. Gustaviansk stil.
Hammer price
3 800 SEK
2 000 - 3 000 SEK