157
113647

BÄGARE, 2 st, silver, Anders Hammarström, Eskilstuna (verksam 1761-1772).

3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Hammer price
1 600 SEK

Delvis förgyllda, vågband, räfflad fot. Liven med svisselerad dekor. Höjd 9 och 10 cm.

En med lagning, bucklor, slitage.