BOK, E A Karlfeldt "Flora & Pomona", numrerad 10/10 med författarens porträtt samt egenhändiga namnteckning.
Inbunden i pergament. Innehåller signatur samt ett fotografi av författaren. Även en lista över vilka de 10 unika exemplaren tillfallit.
Tryckeri: Isaac Marcus boktr.-aktiebolag, Stockholm 1907.
Slitage på skyddspärm. Boken i mycket gott skick.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.