14 snapsglas, höjd ca 9-10 cm (3 med nagg).
17 vinglas, höjd ca 13 cm (3 med nagg).
4 champagneglas, höjd ca 17,5-18 cm.
18 vinglas, höjd ca 12-13 cm (1 med nagg).
10 starkvinsglas, höjd 11-12 cm (2 med nagg).
8 ölglas, höjd ca 16 cm (1 med nagg).
8 glas, höjd ca 5-6 cm (2 med nagg, 1 med spricka).
16 whiskey/seltergla, höjd ca 8 cm (2 med skador).
Wear, Some with chips, cracks and damages.