PARTI ARGENTA, 4 delar, stengods. Wilhelm Kåge, Gustavsberg.
Grönglaserad med silverdekor. Rektangulärt fat med dekor av drakvalp (21,5 x 21,5), vas med dekor av fisk ( h 13), runt skålfat med dekor av fisk( 12,3), vas med dekor av ströblommor (h 8).
Nagg, krackelerad glasyr.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.