SKÅP, senbarock, 1700-tal.

SKÅP, senbarock, 1700-tal.

Fanerat. Överdel med två glasdörrar med bakomliggande hyllor. Uppsvängt krön. Underdel med tre lådor i sargen. Mässingsbeslag. L ca 130, B ca 44, H ca 200. Nyckel finns.

Slitage, fanérskador. Märken och repor. Delvis renoverad och kompletterad med bla senare beslag. Gamla lagningar. Del av krönet saknas.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed