6 svängda ben, hjulförsedda fötter. Tre tilläggsskivor medföljer (l 45-47).
H 75, b 122, längd med en ilagd skiva, 136.
Två skivor obehandlat trä, en i mörkare nyans än bordsskivan. Skador, lagning, slitage.