Tre helfranska band, andra upplagan. Första bandet numrerad upplaga nr 52, spridd till förmån för Verner von Heidenstams fond till skydd för Sveriges djurvärld. Med egenhändig autograf av Verner von Heidenstam. I originalkartonger.
Smärre slitage.