MATSERVIS, 108 del, porslin, Rosenthal.

Vit glasyr. Med vapendekor, Carlesons Motto: Vigilanter et Prudenter. Omfattande 47 mattallrikar, 19 djupa tallrikar, 23 assietter, terrin med lock och fat, fiskfat med insats, 2 såsskålar, 4 skålar, 3 runda fat, 8 ovala serveringsfat. Mattallrikarnas Diam 25. De runda fatens Diam 35. Fiskfatets L 50.

Såsskålarna med nagg. Bruksslitage.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.