Savonettur, ankargång, solfjädersdekor på boetter, vit urtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare, plexiglas, diam 5. Klockkedja, Ankarlänk, doublé, l 27, medföljer.
Ej funktionstestad. Slitage. Repor. Tejprester.