BORDSUPPSATSER, ett par, silver .Birmingham, England 1909. Vikt ca 575 gr.

Konande skaft på rund fot och krönande vas. Från skaftet tre hängande skålar.Graverat vapen: friherrliga ätterna Trolle och Leijonhufvud. H 21.

Lagning. Bucklor. Vasen saknar glasinsats. Fyllda.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed