Herrur, ankargång, vit emaljurtavla med liten sekundvisare, innerboett i metall, bakboett med monogramgravyr i kartusch, diam 4,6. chatelaine, med stämpelsigill, double, medföljer, l 13,5.
Ej funktionstestad. Slitage. Bucklor. Doublé med ställvis kraftigt slitage. Smärre repor på glas.