MATSERVIS, 20 delar, porslin, Berså, Stig Lindberg, Gustavsberg.

Tallrikar, 5 st, assietter, 5 st, skålar, 5 st. Uppläggningfat, 2 st, samt serveringsskålar, 3 st.

Minsta serveringsskålen med hårspricka, största med mindre nagg. En tallrik med nagg, en med lagning. En assiett med kantskador. Bruksslitage, dekorslitage.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.