KOPPAR med FAT, 4 st, silver, Carl Jakob Jakobson, Söderhamn, 1891. Total vikt ca 970 g.

Kopp på fot, dekor av rosetter och blomstergirlander. Höjd 9,5 cm.

Smärre slitage och repor. Spår av invändig förgyllning. Smärre bucklor. Tre fat, ostämplade. Tre koppar endast stämplade med kattfot.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed