Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

FICKUR, Spindelur, dam, 18k guld, Romilly, Paris, 1700-talets slut. Vikt 38g.

Vit emaljurtavla, urverk märkt Romilly, Paris. Bakboett med emaljkartusch, ring med paste stenar. Diameter 37 mm.

Skador. Slitage. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Keys missing.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.