Rund fot. Stomme klädd i ljust konstläder. Kromad skärm uppburen av ofärgade klot. Strömbrytaren märkt "Relco Art Bridge". Höjd ca 175cm.
Bruksslitage. Repor. Skador på klädsel. Bucklor på skärm. Ej funktionstestad.