BORD, sannolikt Erik Adolf Berglund, Bröderna Berglunds Möbelfabrik, Örnsköldsvik, 1930-tal.

Bonad björk. Skiva med rundade hörn. Raka ben. Svärtade dekorlister. Bär inskription undertill Bröderna Berglund Örnsköldsvik 1938. Längd 300, Bredd 105, Höjd 77.

Fuktfläckar. Repor och nötmärken. Stötskador.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed