Theme auctions online
Madeleine Pyk – A Collection F769
Auction:
Auction:
Auction:
Auction:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Auction:
Auction:
Auction:
Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

PARTI LEKSAKSDJUR, 3 st, bl a 2 st Steiff "Mecki". 1900-tal.

Två Mecki, en liten och en stor, höjd ca 17,5 respektive 27 cm. En nalle med ställbara armar, ben och huvud, längd ca 19,5 cm.

Ställvis hårt slitage. Mecki med torrsprickor samt fläckar. Nalle med skada på tyg(omfattande hål på båda fötter samt ett mindre på hand).

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.