Fanerat i mörkt träslag, handtag i borstad vitmetall. f dörrar i front. Längd 321, bredd 45, höjd 50 cm. Lösa skruvar troligen till väggupphängning medföljer (ej gennomgånget antall).
Smärre märken och repor. Bruksslitage.