MATSERVIS, 92 delar, porslin, "Irene", Rörstrand, sekelskiftet 1900.
Dekor av blommor, turkos kant. 18 mattallrikar, 18 entrétallrikar, 17 djupa tallrikar, 18 mindre djupa tallrikar, 16 assietter, 9 uppläggningsfat, 2 såsskålar, skål och 2 terriner. Mattallrikens diameter 24 cm.
Smärre repor. Något obetydligt nagg. Något fat med krackelyr/missfärgning.