Prints
417009

GRAFIKMAPPAR, 14 st, Föreningen för grafisk konst, bl.a. 1910.

Olika motiv och konstnärer, bl.a. Albert Edelfelt, "Gubbe som lyssnar" och Carl Larsson, "Den underliga dockan". Varierande bladstorlekar, bl.a. 40 x 30 och 37 x 28 cm.

Kraftigt slitage, skador. Gulnade. Ej fullständiga, ej genomgånget.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.