GRAFIKMAPPAR, 14 st, Föreningen för grafisk konst, bl.a. 1910.
Olika motiv och konstnärer, bl.a. Albert Edelfelt, "Gubbe som lyssnar" och Carl Larsson, "Den underliga dockan". Varierande bladstorlekar, bl.a. 40 x 30 och 37 x 28 cm.
Kraftigt slitage, skador. Gulnade. Ej fullständiga, ej genomgånget.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.